چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟؟

آیا تا کنون برای اعتمادبه‌نفس خود برنامه  و کارهایی انجام داده‌اید؟

آیا می‌دانید افرادی که از اعتمادبه‌نفس بالا برخوردارند، ظاهراً چگونه‌اند؟

آیا از ویژگی‌های افرادی که از اعتمادبه‌نفس بالا برخوردارند ‌مطلع هستید؟

اعتمادبه‌نفس بدین معناست که از توانایی‌ها و مهارت‌های‌تان در زمینه‌های مختلف آگاه باشید و قادر باشید به گونه‌ای رفتار کنید که این ارزش‌ها را به دیگران نشان دهید.

ارزش‌های شما چیست؟ آیا توانایی‌های خود را کشف کرده‌اید؟

اگر اعتمادبه‌نفس شما متناسب با ارزش‌های‌تان باشد و بتوانید بر این اساس برنامه‌ریزی کنید به اعتمادبه‌نفس صحیح و مناسب دست یافته‌اید.

برای افرادی که اعتمادبه‌نفس ندارند چاره‌ی کار چیست؟ "بهتر باش" توصیه‌ی مناسبی نیست؛ بنابراین راه تقویت اعتمادبه‌نفس چیست؟

1.    مکتوب کردن ساعت‌های مطالعه هر چند کم به شما اعتمادبه‌نفس دوچندان خواهد داد.

2.    کشف نقاط مثبت و پایدار توسط جدول جمع‌بندی به شما انرژی و اعتمادبه‌نفس خواهد داد.

3.    تفکر درباره‌ی روش‌های درس‌هایی که نقاط مثبت شما هستند شما را وادار می‌کند که درباره‌ی بقیه‌ی درس‌های‌تان فکر کنید و روش‌های‌ مخصوص به‌ آن‌ها را بیابید. تفکر درباره‌ی تفکر به شما اعتمادبه‌نفس خواهد داد.

4.    تشخیص و تفکیک سؤالات آسان از سخت تشخیص‌تان را بالا خواهد برد. نحوه‌ی برخورد با سؤالات که در کارنامه‌ی چندتا از ده‌تا نهفته است اعتمادبه‌نفس شما را تقویت می‌کند.

5.    شناخت از توانایی‌ها در جهت پی بردن به توانایی‌های عظیم و پنهان خویش یکی از راه‌های اساسی افزایش اعتمادبه‌نفس است.

6.    نسبت به توانایی‌های واقعی خود ایمان داشته باشید و در نتیجه از احساس حقارت و خودکم‌بینی پرهیز کنید. از هدف‌گذاری‌های بلندپروازانه پرهیز کنید و آن‌چه در توانتان است از خودتان انتظار داشته باشید.

7.    تفکر مثبت داشته باشید و هیچ وقت نگویید: "اعتمادبه‌نفس ندارم"، "اراده‌ام ضعیف است" و ... . به ‌جای آن‌که با بیان منفی از خود حرف بزنید، به خود بگویید: "هر روز و هر شب شخصیت من از هر جهت، بهتر و بهتر می‌شود و اعتمادبه‌نفس من روز به روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌گردد."

در پی کسب موفقیت، هر چند کوچک باشید.

/ 0 نظر / 17 بازدید